Potrzebujesz Wentylator zadzwoń  dobierzemy nr Tel: 601 478 570

Wydarzenia

www.zawex.pl/?p=p_4&sName=wentylatory-transportowe
www.zawex.pl/?p=p_31&sName=wentylatory-scienne-%28przemysl-rolnictwo%29
www.wentylatory.info.pl/szukaj-firmy

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie wentylatory.info.pl?
Zobacz wyniki

Wentylatory ścienne

2013.05.04
Wentylatory ścienne

Wentylatory ścienne (ścienno okienne ) służą jak sama nazwa wskazuje do montażu w ścianę lub okno. W sprzedaży jest wiele modeli o rożnych wydajnościach średnicach i zastosowaniu. Jest to chyba najbardziej popularna i najczęściej sprzedawana grupa wentylatorów.

 

 

Najpopularniejsze są wentylatory ścienne to te o małych średnicach do 31 cm, Są one instalowane w biurach, pomieszczeniach, socjalnych i innych lokalach użyteczności publicznej. Wykonane mogą być z tworzyw sztucznych lub metali. Nie są one zwykle odporne na podwyższoną wilgotność i temperaturę. Działają zwykle na zasadzie wyciągania powietrza zużytego z pomieszczenia chociaż mogą być wykonane jako nawiewające lub tak zwane rewersyjne z możliwością zmiany kierunku obrotów wirnika a co za tym idzie kierunku przepływu powietrza. Kolejną grupę stanowią tak zwane wentylatory przemysłowe (stosowane w obiektach przemysłowych i rolniczych.

 

 

Charakteryzują się one mocniejszą budową, są bardziej odporne na wilgoć i podwyższone temperatury. Tutaj zakresy średnic są zazwyczaj od 300 mm do 1000 mm. Podobnie jak w przypadku mniejszych wentylatorów mogą być wykonane jako wyciągowe, nawiewne lub w wersji nawiewno –wyciągowej. Wentylatory ścienne do zastosowań przemysłowych mogą być robione w specjalnych wykonaniach, ocynkowane, na podwyższona temperaturę pracy lub tez z atestami przeciwwybuchowości.

 

 

Wentylatory zasilane z 230V reguluje się regulatorami jednofazowymi natomiast wentylatory zasilane z sieci 400 V reguluje się falownikami. Regulacja falownikiem jest łatwiejsza i w większym zakresie obrotów, mamy tu tez znaczne oszczędności energii elektrycznej.

 

 

Polecamy sprawdzone wentylatory ścienne w sklepie z wentylatorami – atrakcyjne ceny i rabaty: WentylatorySklep.pl

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
© 2019 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE