Potrzebujesz Wentylator zadzwoń  dobierzemy nr Tel: 601 478 570

Wydarzenia

www.zawex.pl/?p=p_4&sName=wentylatory-transportowe
www.wentylatory.info.pl/szukaj-firmy
www.zawex.pl/?p=p_31&sName=wentylatory-scienne-%28przemysl-rolnictwo%29

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie wentylatory.info.pl?
Zobacz wyniki

Rekuperator Vallox 110 SE otrzymał certyfikat „A+”

2013.07.01
Rekuperator Vallox 110 SE otrzymał certyfikat „A+”

Vallox jako producent central rekuperacyjnych otrzymał jako pierwszy certyfiakt A+ od fińskiego Instytutu VTT na swój produkt.

 

 

Vallox 110 SE jest pierwszym modelem z nowej gamy central Vallox. Jest przeznaczony dla pomieszczeń i domków jednorodzinnych o powierzchni nieprzekraczającej 170 m2. Jednostka ta bazuje na tej samej technologii co mniejsza, Vallox 096, dla domów w zabudowie szeregowej i mieszkaniach w domach wielorodzinnych, oraz większa, Vallox 145, przeznaczona do większych domów jednorodzinnych. ConceptAIR planuje wprowadzenie tych jednostek do dystrybucji w kwietniu bieżącego roku. Wszystkie wcześniej wymienione jednostki są odpowiednie dla budownictwa energooszczędnego i domów pasywnych.

 

 

Roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną dla jednostki Vallox 110 SE jest o 75% mniejsze w Południowej i Centralnej Finlandii i o 71% w północnej Finlandii, co wynika z przeprowadzonych badań. Zróżnicowanie obszarowe wynika z różnych wartości przyjętych do obliczeń.

 

 

Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie energii elektrycznej przez silniki wentylatorów, Vallox 110 SE należy do klasy A (SFP 0.9 ). Współczynnik wydajności (COP) także plasuje centralę Vallox 110 SE w wysokiej klasie: 14,1 – 18,8. Według powyższych wskaźników Vallox 110 SE jest najbardziej efektywną energetycznie jednostką wentylacyjną, dostępną na globalnym rynku dla budownictwa mieszkaniowego.

 

 

Certyfikat A+

 

 

Całkowite zapotrzebowanie na energię eklektyczną jednostki Vallox 110 SE jest bardzo niskie. Wentylatory prądu stałego z niskim zapotrzebowaniem na energię eklektyczną, efektywnym i bezpiecznym do użytkowania wymiennikiem ciepła, niezawodną automatyką odszraniania wymiennika ciepła, gwarantują niski koszt eksploatacji. Automatyczne odszranianie wymiennika ciepła uruchamia się wyłącznie wtedy gdy jest to niezbędne. Podczas fazy odszraniania wymiennika ciepła, oba wentylatory działają przez cały czas, a powietrze zewnętrzne omija wymiennik ciepła. Ponadto, pomiar Instytutu VTT pokazał, że roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną dla elektrycznych nagrzewnic powietrza wynosi jedynie 97 kWh w południowej Finlandii. Potwierdza to energooszczędną pracę nagrzewnicy elektrycznej wtórnej.

 

 

Można wybrać jedną z dwóch metod odszraniania w ustawieniach centrali wentylacyjnej. Dostępne metody w ustawieniach to: omijanie przez powietrze zewnętrzne wymiennika ciepła bez wyłączania wentylatora nawiewnego lub zatrzymanie wentylatora nawiewnego bez omijania przez powietrze zewnętrze wymiennika ciepła. Przy drugiej metodzie zapotrzebowanie na dodatkową energię elektryczną niezbędną do podgrzania powietrza zewnętrznego spada praktycznie do zera.

 

 

Innymi cechami produktu ocenianymi przez Instytutu VTT były również: szczelność powietrzna, skuteczność filtrów powietrza, właściwości przepływu powietrza i właściwości akustyczne, sprawność temperaturowa, działanie centrali przy niskiej temperaturze zewnętrznej, zapotrzebowanie na energię elektryczną silnika wentylatora i roczna sprawność odzysku ciepła w stosunku do powietrza wywiewanego.

 

 

Roczną sprawność odzysku ciepła przez centralę można obliczyć na stronie producenta http://www.vallox.com/home przy pomocy kalkulatora Vallox, zgodnie z nowymi przepisami regulującymi budownictwo w Finlandii (które ukazały się na początku lipca 2012r.) Roczna sprawność odzysku ciepła przez centralę jest zawsze wyliczania w odniesieniu do warunków klimatycznych panujących na południu Finlandii.

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieş¹co?
© 2023 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE