Potrzebujesz Wentylator zadzwoń  dobierzemy nr Tel: 601 478 570

Wydarzenia

www.zawex.pl/?p=p_4&sName=wentylatory-transportowe
www.wentylatory.info.pl/szukaj-firmy
www.zawex.pl/?p=p_31&sName=wentylatory-scienne-%28przemysl-rolnictwo%29

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie wentylatory.info.pl?
Zobacz wyniki

Destratyfikatory – co to takiego? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

2021.07.16
Destratyfikatory – co to takiego? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

 

Destratyfikatory – co to takiego ? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

 

Destratyfikatory to inaczej mieszacze powietrza lub wentylatory zrzutowe, których zadaniem jest doprowadzenie ciepłego powietrza do strefy przebywania ludzi. Doskonale sprawdzą się jako urządzenie wspomagające i uzupełniające dotychczasowe systemu grzewcze i nawiewne. Destratyfikatory usprawnią wydajność nawet o 30%! Przyczyniając się do znaczącego zmniejszenia kosztów zużycia energii.  Ciepło kumuluje się w najwyższych partiach pomieszczeń: hal, sortowni, magazynów, basenów, kortów tenisowych, hal sportowych, budynków gospodarczych, ferm itp., w związku z tym jego straty zarówno cieplne, jak i materialne są bardzo duże. Przyjmuje się, że w budynkach powyżej 5m, temperatura spada o 1 stopień Celsjusza na każdy 1m wysokości, dlatego w wysokich pomieszczeniach straty cieplne sięgają wysokich wartości.

Destratyfikatory to urządzenia stworzone z myślą o wykorzystaniu ciepłych mas powietrza kumulujących się pod dachem budynku, niwelując przy tym konwekcję, czyli proces przenoszenia ciepła w górne partię. Dzięki specjalnej budowie, efektywnie przesuwa masy powietrza do niższych stref w których przebywają ludzie. Ma to ogromne znaczenie na aspekt ekonomiczny, oraz komfort pracy. Warto zaznaczyć że destratyfikatory nie są źródłem ciepła, są to urządzenia które wspomagają i usprawniają system grzewczy, poprzez mieszanie mas powietrza, skracając czas pracy systemu.

 

Destratyfikator Reventon Tornado XS

 

 

Jak rozmieścić destratyfikatory?

 

Istotną sprawą jest również miejsce montażu destratyfikatora. Według wskazań producentów, prawidłowa wysokość instalacji urządzeń to ok. 2/3 wysokości całego pomieszczenia. Przyjmuje się że jeden destratyfikator wykorzystuje się na 150-300 m2 powierzchni, gwarantując przepływ powietrza od 2200 do 9700 m3/h. Dlatego najprostszą metodą określenia szacunkowej liczby potrzebnych urządzeń jest podzielenie pomieszczenia na równe czworokąty. W celu uniknięcia efektu poduszki powietrznej, kilka destratyfikatorów musi zostać zamontowana w możliwie najwyższym punkcie budynku.

 

Czym kierować się przy zakupie destratyfikatora ?

 

Wybierając destratyfikator musimy kierować się metrażem pomieszczenia, ale nie tylko. Przy wyborze należy się kierować parametrami technicznymi takimi jak: przepływ powietrza, pionowy zasięg powietrza, prąd znamionowy. Ponadto w pomieszczeniach w których pracownicy pracują w skupieniu kluczowym elementem może okazać się głośność urządzenia. Warto wybierać sprawdzone marki destratyfikatorów jak na przykład Reventon.

 

Destratyfikator Reventon Tornado XS z widok z tyłu

 

 

 

Sprawdzą się tylko w sezonie grzewczym?

 

Mieszacze powietrza to urządzenie nie tylko wykorzystywane podczas okresu grzewczego, doskonale sprawdzają się również w upalne dni, podczas których cyrkulacja powietrza daje odczucie niższej temperatury.

 

Czy można stosować automatykę do destratyfikatorów ?

 

Do większości destratyfikatorów możemy podłączyć regulator prędkości obrotowej, co umożliwi pełną kontrolę nad urządzeniem. Szczególnie istotne jest to w wykorzystaniu kilku mieszaczy powietrza zamontowanych na różnych wysokościach.

 

Destratyfikator – ranking

 

Destratyfikatory Reventon TORNADO XS zdobywają czołowe pozycje w rankingach urządzeń do mieszania powietrza. W naszym sklepie znajdziecie Państwo wentylatory zrzutowe dostosowane do różnej kubatury pomieszczeń. Solidna trwała obudowa wykonana ze stali ocynkowanej, pomalowanej proszkowo, energooszczędny i wydajny wentylator, duże zasięgi strumieni powietrza, to najważniejsze cechy wyróżniające destratyfikatory Reventon Tornado XS, które są gwarancją niezawodności, wydajności, oraz wytrzymałości na długi okres.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój Nick
Treść komentarza
Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieş¹co?
© 2024 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE