Potrzebujesz Wentylator zadzwoń  dobierzemy nr Tel: 601 478 570

Wydarzenia

www.wentylatory.info.pl/szukaj-firmy
www.zawex.pl/?p=p_31&sName=wentylatory-scienne-%28przemysl-rolnictwo%29
www.zawex.pl/?p=p_4&sName=wentylatory-transportowe

Sonda

Jakich informacji będziesz szukał/a w sewisie wentylatory.info.pl?
Zobacz wyniki

Sterowanie wentylacją i wentylatorami

2013.04.13
Sterowanie wentylacją i wentylatorami

W zależności od rodzaju złożoności sytemu wentylacyjnego układy sterowania wentylacją mogą być rożne. W przypadku wentylatorów trójfazowych do sterowania uzyska się falowników. Jeden falownik umożliwia sterowanie jednym lub kilkoma wentylatorami (będą się kręciły wszystkie proporcjonalnie do zmian częstotliwości na falowniku). Rozbudowane układy wentylacji z większą ilością falowników i innym urządzeniami (np. siłowniki klap ,żaluzji itp.) nadzorowanie są przez specjalne sterowniki które w zależności od informacji jakie dostają (np. z czajników temperatury) odpowiednie wysterowują falownik lub siłownik i inne urządzenia pracujące w układzie.

 

 

Zastosowanie falowników ma wiele zalet –umożliwiają one płynna regulacje obrotów od maksymalnych do minimalnych i odwrotnie . Przy obniżaniu obrotów mamy znaczne oszczędności energii elektrycznej (obniżamy wydajność i obroty o polowe a zużycie energii spada ponad 60 % ).

 

 

Ponadto falowniki mają wiele dodatkowych funkcji typu ustawienie kilku poziomów wydajności i przełączania miedzy nimi, funkcja przewietrzania, alarmu itp..

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieş¹co?
© 2024 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE